Rozvody pitnej a úžitkovej vody v dome – aké máme možnosti

Kvalitné a spoľahlivé rozvody pitnej a úžitkovej vody sú základom pohodlia vo vašom domove. Je preto dôležité vedieť o možnostiach, ktoré nám poskytujú moderné technológie. Ktorú z nich si vyberiete vy?

Vodoinštalácia – pri navrhovaní a inštalácii rozvodov vody myslite na všetky potrebné faktory. Profesionálni vodoinštalatéri zaručia, že budete mať správne nastavenú sieť, minimálne straty vody a zabezpečenú dlhodobú bezproblémovú prevádzku.

Vodovodná sieť – pripojenie vášho domu k verejnej vodovodnej sieti je často dostupné v mestských oblastiach a umožňuje prístup k pitnej vode priamo z verejného zdroja. Môžete si tak dopriať čistú a bezpečnú vodu bez nutnosti vlastného zásobovania.

Vlastná studňa – ak máte dostatok priestoru a zdroj pitnej vody v blízkosti vášho pozemku, môžete si postaviť vlastnú studňu a zabezpečiť si tak prístup k vode podľa vlastných potrieb.
Dažďová voda – stále viac populárne ekologické riešenie je využívanie dažďovej vody. Inštalácia zberného systému, ktorý zhromažďuje dažďovú vodu, vám umožní využívať ju na účely ako je závlaha záhrady, splachovanie WC alebo pranie. Týmto spôsobom šetríte zdroje a prispievate k ochrane životného prostredia.