Prečo filtrovať pitnú vodu?

Voda je nevyhnutá pre naše telo a denne by sme mali vypiť cca 3 litre. Aká je však skutočná kvalita vody, ktorú pijeme? V dnešnej dobe je filtrovanie pitnej vody stále dôležitejšie. Vo verejnej vodovodnej sieti sa totiž môžu nachádzať rôzne baktérie, chemické zlúčeniny alebo ťažké kovy, ktorých sa práve filtráciou úplne zbavíte.

Filtrovaná voda má tiež lepšiu chuť, čo vás dokáže motivovať v pití väčšieho množstva počas dňa. Okrem toho je filtrovanie vody maximálne ekologické, keďže sa vyhnete kupovaniu veľkého množstva plastových fliaš a vytváraniu odpadu. Tento fakt úzko súvisí aj s ekonomickou stránkou, nakoľko pravidelné kupovanie plastových fliaš vymeníte za jeden kvalitný filter na vodu.

Pitnú vodu môžete filtrovať nielen doma, ale viete využívať aj prenosné filtre na cesty či do prírody a budete si istí kvalitou vody, ktorú pijete bez ohľadu na to, kde ste. Zabudnite preto na tvrdú vodu, ktorá vytvára vodný kameň nepríjemný pre vašu domácnosť. Prefiltrujte si vodu a vaša káva alebo čaj budú mať hneď lepšiu arómu a chuť.