Nádrž na dažďovú vodu –  aké je najvhodnejšie čerpadlo na jej využitie?

Zbierate dažďovú vodu do nádrže? V tom prípade budete určite potrebovať aj nejaké čerpadlo. Pre tento typ vody sú určené najčastejšie ponorné kalové čerpadlá, keďže čerpajú vodu s malými nečistotami. Dajú sa však využiť aj povrchové čerpadlá s potrebným príslušenstvom umiestneným mimo nádrže.

Ponorné čerpadlá

– sú umiestnené na dne nádrže pod vodou, môžu čerpať ako čistú, tak aj znečistenú vodu. Na čerpanie znečistenej vody sa používajú kalové čerpadlá, ktoré môžu byť tiež vybavené drvením nečistôt, aby ľahšie prešli potrubím.

Povrchové čerpadlá

– sú umiestnené mimo nádrže na suchom mieste, štandardne niekde nad terénom. Samonasávacie povrchové čerpadlá si vedia nasať vodu nezavodnenou hadicou, klasické povrchové čerpadlá musia mať pre správne fungovanie vždy zavodnené nasávacie potrubie alebo hadicu.

U nás nájdete samozrejme čerpadlá pre rôzne využitie. Či už sú to dávkovacie čerpadlá, prečerpávacie stanice, kalové čerpadlá a mnohé ďalšie, každý zákazník si príde na svoje. Stačí len personál oboznámiť s konkrétnymi požiadavkami a už vám ochotne poradí a pomôže s výberom.